asosyal medyaASOSYAL MEDYA SOSYAL AFİŞ SERGİSİ

  Sosyal medya, internet ve    sanal oyun bağımlılığının, hayatımıza yansımalarına ve bize verdiği zararlara dikkat çekmek amacıyla tasarlanmış afişlerden oluşan “Asosyal Medya” adlı afiş sergisi 29 haziran pazartesi günü Tarihi Taş Medresede’de açıldı.

Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi Şuhut Meslek Yüksekokulu ortak projesi olarak hazırlanan çalışma kapsamında 8 tasarımcı tarafından tasarlanan 19 afiş çalışması 2 aylık bir sürede tamamlandı.

 Sosyal medya ağlarının yanlış kullanımı, internet ve oyun bağımlılığının aile, arkadaşlık ilişkilerine olan olumsuz etkilerini konu alan proje ile özellikle anne babaları ve gençleri uyararak toplum bilinci oluşturmak amaçlı çalışmalar yapıldı.

 Proje kapsamında tasarımcılar Afyon Kocatepe Üniversitesi Şuhut MYO Öğretim Görevlisi Mehmet Akif Ağtaş küratörlüğünde çalışmalar yaptı.

Mehmet Akif Ağtaş, Meral Öztürk, Cihan Tikit, Begün Sezer, Fatma Keskin, Merve Ağtaş, Merve Sarı ve Tahir Uluçtan’ın afiş çalışmalarından oluşan projenin katalog çalışması yapılarak bilinçlendirme amaçlı dağıtımı gerçekleştirildi.

14 Mart 2016, Pazartesi 1415 kez görüntülendi