Misyon

Şuhut Meslek Yüksekokulunun vizyonu doğrultusunda;

1-      Hem akademik hem de idari personeliyle hür ve bilimsel düşünce gücüyle geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı; sadece bedenen değil, aynı zamanda zihnen ve ahlâken sağlıklı olarak gelişmiş, ilgi ve yeteneklerini yurdun kalkınması yönünde kullanabilen; kendi geçim ve mutluluğunu sağlayacak bir mesleğin bilgi, beceri, davranış ve kültürüne sahip olacak bireyler  yetiştirmeyi;

2-      Çağdaş eğitim öğretim ilkeleri çerçevesinde paydaşların gereksinimlerini gözeterek eğitim-öğretim hizmeti sunmak, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapmak, topluma ve tüm insanlığa hizmet etmeyi;

3-      Verdiği mezunlarıyla sadece Afyon ve çevresindeki  nitelikli ara eleman ihtiyacını değil, aynı zamanda Türkiye genelindeki nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamayı;

4-      Sahip olduğu bilgi ve donanımı ile hem teknik hem de sosyal açıdan Şuhut ilçesinin gelişimine katkıda bulunmayı ana amaç edinmiştir.

 

Vizyon

Ülkemizin her yönüyle üstün akademik standartlara sahip, saygın ve tercih edilebilir Meslek Yüksekokullardan birisi olmak, öğrencilerimize ülke sorunları karşısında duyarlı, yetenekleriyle içinde bulunduğu toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilen, öğrendiklerini ülke ve dünya koşullarına ve teknolojiye ayak uydurabilen bir meslek yüksekokulu olmak, modern fiziki yapılanması, eksiksiz teknik altyapısı ve yetkin idari ve akademisyen kadrosu ile eğitim öğretimde toplam kaliteyi yakalamaktır.

 

2024 HEDEFLERİ

1- Öğrencilerimizin kariyerlerine katkı sağlayacak altı farklı uygulamalı atölye düzenlenmesi. (H.1.4.)

Gençlik ve Spor Bakanlığı Vizyon Kulübü Afyonkarahisar temsilcisi tarafından, Kariyer Planlama, CV ve Motivasyon Mektubu Hazırlama, İş ve Staj İmkanları, Mülakat Teknikleri, Geleceğin Meslekleri ve Becerileri, Tasarım Odaklı Düşünme ve İnovasyon atölyelerinin verilmesi.

 

2- Mesleki gelişime yönelik online eğitimler ile öğrencilerimize sertifikalar kazandırılması. (H.1.4.)

  • BTK Akademi bünyesinde bulunan online ücretsiz eğitimlerin öğrencilerinize tanıtımı.
  • Alınacak eğitimler ile öğrencilerimize toplamda en az 200 sertifika kazandırılması.

 

3- İlçe paydaşlarımız iş birliği ile genel ve alana yönelik konferans ve seminerler düzenlenmesi. (H.1.4.)

Şuhut İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlileri tarafından, Gıda Teknolojisi Bölümü ile Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü öğrencilerimize eğitimler ve teknik geziler düzenlenmesi.

Paydaş kurumumuz Gençlik ve Spor Bakanlığı Şuhut Gençlik Merkezi iş birliği ile kariyer konferanslarının düzenlenmesi.

 

4- Üniversitemiz Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi kapsamında eğitimler düzenlenmesi. (H.1.4.)

Üniversitemiz Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi bünyesinde;

  • Öğr. Gör. Mehmet Akif Ağtaş eğitmenliğinde Grafik Tasarım ile Video Düzenleme kurslarının açılması.

 

 

5- Mezunlar ile bağın güçlendirmesi çalışmaları. (H.3.2.)

Mezunlar ile bağlatı için süreklilik sağlaması adına kurumsal sosyal medya kanallarının oluşturulması. Bu kapsamda whatsapp kanalı oluşturulması. Sanal mezunlar buluşması düzenlenmesi.

 

6- Kariyer sahibi mezunların katılımı ile panel ve konferanslar düzenlenmesi  (H.3.2.)

Kariyer sahibi mezunların katılımı ile en az bir panel ve üç konferans düzenlenmesi. Reklamcılık Bölümü mezunlar sergisinin yapılması.

 

7- Şuhut Kaymakamlığı ve Şuhut Belediyesi ile protokol yapılması. (H.3.1.)

Protokol kapsamında Şuhut Milli Eğitim Müdürlüğü, Şuhut İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Şuhut Gençlik Merkezi ile eğitim, akademik etkinlikler gibi konularda iş birliği yapılması.

Sosyal ve sportif alanların kullanımı, laborant ve veteriner sağlık bölümü dersleri bünyesinde mezbahane gibi alanların kullanımı.

 

8- Toplumsal Katkı Faaliyetleri kapsamında toplum sağlığı temalı proje paydaşlığı. (H.3.1.)

AFSÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenecek olan çocuklara yönelik diş sağlığı farkındalık projesine paydaş olarak katılım sağlanarak  kullanılacak animasyon çalışmasının, görsel tasarımların Öğr. Gör. Mehmet Akif Ağtaş koordinasyonunda okulumuz reklamcılık bölümü tarafından yapılması.

 

9- Toplumsal Katkı Faaliyetleri kapsamında toplum bağımlılık ile mücadele temalı proje paydaşlığı. (H.3.1.)

Okulumuz, Şuhut Milli Eğitim Müdürlüğü, Şuhut Gençlik Merkezi, Yeşilay Afyonkarahisar Şubesi iş birliği ve gönüllü öğrencilerimizin katılımı ile Şuhut’ta bulunan beş farklı ilkokulda bağımlılık ile mücadele konusunda etkinlik yapılması.

 

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi 2024-2028 Stratejik Planı‘ndaki ilgili hedefi göstermektedir.

HEDEFLERE YÖNELİK RİSKLER

 

Geçmiş Yıllara Ait Hedeflerin Gerçekleşme Sonuçları 

2023 Hedefleri

2022 Hedefleri

05 Ocak 2021, Salı 1640 kez görüntülendi